Červen 2009

Zpráva: Německé rukojmí v Jemenu bestiálně umučeny.

18. června 2009 v 13:37 | přeloženo z němčiny
Německé rukojmí v Jemenu bestiálně umučeny
http://www.welt.de/politik/article3940331/Geistliche-verurteilen-Mord-an-Auslaenderinnen.html
http://www.neue-oz.de/information/noz_print/interviews/200906161.html
http://www.zeit.de/online/2009/25/jemen-evanagelikale
http://www.bibelschule-brake.de/v3_0/


Pondělní nález v Jemenské provincii Saada vzal dech jak tuzemským bezpečnostním složkám, tak německé diplomacii do té míry, že jej budou servírovat jen po kapkách. K nepoznání znetvořená těla třech mladých žen zarážela bestialitou činu. Pozdvižení na sebe nenechalo dlouho čekat ani v Německu. Dvě studentky (24) a (26), budoucí sociální diákonky, Biblické školy Brake v Lemgu (severní Westfálsko), které byly na praxi coby ošetřovatelky v nemocnici v Džumhuri, byly evidentně brutálně umučeny. Stejný osud potkal i jihokorejskou 35-letou učitelku - všechny byly přátelé.
Tři mladé ženy se ještě spolu s německým párem se třemi malými dětmi a jedním britským inženýrem vydaly o pátečním víkendu na výlet na nedalekou vysočinu. Od té doby byli všichni pohřešováni. Vše nasvědčuje tomu, že se s výletem netajili, jakož i se svou misijně praktikovanou křesťanskou vírou, a nějaký tipař udal jejich destinaci ilámistickým radikálům, kteří je unesli a posléze umučili. Tomu napovídá brutální zmrzačení jejich těl, ke kterému došlo zřejmě za živa. Cílem zvěrských mučení islámisticky bigotních radikálů je vždy zřeknutí se křesťanské víry a konverze k islámu. Tím to ale nekončívá, protože - jak vyplývá z mnoha svědectví - ten, kdo eventuelně povolí a vysloví šahidu, pak musí své nové islámství také dokázat zřeknutím se, mučením a zabíjením svých expřátel-spolumučedníků, kteří nepovolili, a "dodělat" je (poturčenec horší turka). Vzhledem k tomu, že únosci nepožadovali výkupné, jak jemenská, tak německá strana se nyní tohoto scénáře vážně obává. Vedle zmartyrovaných těl obětí tomu nasvědčují první zprávy bezpečnostního a forenzního týmu, který byl okamžitě do Saná vyslán, hovořící o šílené brutalitě činu, jakož i konstatování ministra zahraničí Steinmeiera o "násilnické skupině únosců, kteří jednali bez jakýchkoli skrupulí". Po zbývajících rukojmích probíhá v současnosti intenzívní pátrání a německá diplomacie se připravuje na nejhorší.
Otec jedné z mučednic v rozhovoru pro německý Neuen Osnabrücker Zeitung hluboce zdrceně pověděl, že jeho dcera byla jak anděl, hrozně se těšila, že bude moci pomáhat tamním chudým lidem. "Přesto, že ji od cesty přátelé odrazovali, chtěla moc jet, tak jsem ji s Božím požehnáním nechal." "Snad se ostatním pohřešovaným vede lépe. A ty bestie bez zábran, kteří chtěli, abychom trpěli, se budou jednou zodpovídat Soudci Nejvyššímu", konstatoval.
Biblická škola Brake v německém Lemgo již vyvěsila na své webové stránky nekrolog, kde s hlubokým pohnutím konstatuje, že v Anitě G. a Ritě S. ztrácí zapálené studentky, které byly svou náklonností k Bohu a lidem velkým příkladem.
Biblické školy a jejich studenti jsou dnes stále flagrantněji konfrotováni s realitou, že misijní aktivity v islámských zemích tak jako již po staletí jsou tím nejhorším přečinem, za který je trest smrti málo. Tak jako v rané křesťanské historii je i dnes prozelytizmus trestán smrtí s krutou mučednickou trýzní.